Google

pondělí 20. prosince 2010

Klaus žalobcem, obhájcem, a i soudcem?

Místopředseda ODS Pavel Drobil ohlásil ve středu rezignaci na funkci ministra životního prostředí. Učinil tak poté, co deník Mladá fronta Dnes (MfD) zveřejnil přepisy několika nahrávek rozhovorů jeho podřízených i jeho samotného. Podle MfD dokazují snahu Drobilova poradce Martina Knetiga získat ve prospěch ODS i ministra stamilionové částky. Možná také odhalují skryté mechanismy černého financování politických stran.

V závěru týdne, především v neděli v TV, se rozhodl Drobilovi dělat obhájce prezident ČR Klaus. Tím se zřejmě začíná situace obracet, protože začínají obracet názory i media. Jak z následujícího prohlášení vidno, za Klausovy podpory Drobilovi narůstají ramena.

Prohlášení ministra Pavla Drobila ke kauze Michálek

Důrazně se ohrazuji vůči interpretaci vývoje v kauze Michálek. Za mého působení na Ministerstvu životního prostředí nikdy nedošlo ke korupčnímu jednání.

Zodpovědnost za fungování Státního fondu životního prostředí byla plně v rukách bývalého ředitele Libora Michálka. Ten byl zodpovědný i za profesionální a korektní řízení této instituce, tedy i za důsledný postup vůči všem signálům a náznakům korupčního jednání.

Postavil jsem se k celé kauze čelem a přihlásil jsem se k osobní odpovědnosti za špatnou personální politiku. Odmítám spojování mé osoby s korupčním jednáním.
Zdroj: Ministerstvo životního prostředí,.

Žádné komentáře:

Okomentovat