Google

čtvrtek 10. září 2009

ÚSTAVA ČR NENÍ TOALETNÍ PAPÍR.

Útok na Ústavu České republiky, vedený postkomunistickou koalicí Paroubek, Topolánek, Filip, odsoudil Karel Schwarzenberg: "Vřele vítám verdikt Ústavního soudu ČR, neboť jeho rozhodnuti a následné zdůvodnění znamená opravdový milník ve vývoji ČR k právnímu státu a vládě ústavy. Ústavní soud jasně stanovil nadvládu ústavního práva nad vůlí politiků. "

"Útoky na  Ústavní soud ČR a jeho výrok považujeme za poškození dobré pověsti ČR. Politikům nepřísluší kárat či chválit Ústavní soud ČR, ale přiznáváme, že pevný postoj Ústavního soudu ČR nás naplňuje radostí a novou nadějí pro budoucnost ČR."

1 komentář:

  1. Po půlročních tahanicích byla jmenována Topolánkova vláda. Získala pak v parlamentu důvěru a přišla řeč samozřejmě i na finance, které bývají, jak řekl jistý klasik, až na prvním místě. Na pokusných baloncích z Julínkova ministerstva vylétla zpráva, že kdyby každý ležící pacient zaplatil denní příspěvek na stravu v nemocnici 50 Kč, stát by mohl ročně získat 1 miliardu korun. V anketách se pak mezi lidmi ptali reportéři na názory o případných poplatcích v nemocnici. Televize ochotně uveřejňovala odpovědi se souhlasným stanoviskem občanů - těch, kterým by nové opatření nevadilo: Však doma taky musíme vařit. To se ještě nehovořilo ani o platbách čerstvě narozených nemluvňátek, ani o ležících v dlouhodobém bezvědomí nebo o umírajících. O jiných regulačních poplatcích, za každou položku na receptu a za vstupné do ordinace lékaře - prozatím, ani slovo. Předseda ODS Topolánek převlečený za Jánošíka začínal ve funkci premiéra plnit svůj slib a jeho vláda se pustila naplno do práce. Na řadě byla jednotná daň ze mzdy.

    Je dobré si znovu připomenout, že do té doby, nežli se modro-černo-zelená koalice dostala k moci, existovaly čtyři daňové skupiny. Nejnižší 12 % daň z hrubé mzdy platili lidé s nejnižšími výdělky. Vyšší daně 19 % a 25 % odvádějí bohatší s poněkud vyšším platem. Nejvyšší daň 32 % vybíral stát od těch, kteří měli hrubý měsíční plat přesahující 40 000 korun. Všichni v nejnižší platové skupině, ti nejchudší, museli rychle na dosavadní 12 % výhodnou daň zapomenout a zvyknout si na vyšší 19 % daň. Ještě víc zchudli. Všichni bohatí zajásali a rázem se stali bohatšími. Namísto dosavadních 32 % směli odevzdávat do státní kasy jen 17 % nebo 19 % daní. To, že spolu s naivními a důvěřivými voliči dali v červnu roku 2006 své hlasy Topolánkovi, se vyplatilo. Slib slavného zbojníka Jánošíka ze zmíněného billboardu - Budeme chudým brát a bohatým dávat - Topolánek plnil, i když nebyl jeho autorem. Naopak, nesplnil nic ze slibů uveřejněných ve Smlouvě s voliči, kterou tehdy jako autor koncipoval se svými spolupracovníky v ODS. To, co stát poskytuje ku prospěchu a na přilepšení bohatým, vybírá dosud na daních od převažující, nadpočetné většiny chudších a bezbranných občanů.

    OdpovědětVymazat